PCB sekizinci baskının programını deklare etti

PCB sekizinci baskının programını deklare etti
Pakistan Süper Lig kupası. — PCB

Pakistan Kriket Kurulu (PCB) Cuma günü, Pakistan Süper Ligi’nin (PSL) sekizinci baskısının programını deklare etti.

13 Şubat’ta başlayıp 19 Mart’ta sona erecek olan dizinin programı Karaçi, Lahor, Rawalpindi ve Multan’da oynanacak.

Lahor Qalandars, 13 Şubat’ta pitoresk Multan Kriket Stadyumu’nda PSL 8’in açılış maçında Multan Sultans ile karşılaşacakları vakit tarih yazma fırsatı bulacaklar.

Lahor Qalandars, 2022’de Kaddafi Stadyumu’nda son şampiyon Multan Sultans’ı 42 turla yenik etmişti ve şimdi arka arkaya şampiyonluklar kazanan ilk franchise olma şansı ile turnuvanın sekizinci edisyonuna girerken ek bir teşviğe haiz olacak. .

Multan Sultans’tan ilkin Peşaver Zalmi, şampiyon olarak 2018 finaline ulaştıklarında benzer bir durumdaydı, sadece son engelde sendeledi ve üç yılda ikinci şampiyonluğunu perçinleyen İslamabad United’a yenildi.

PSL 8, 13-26 Şubat tarihleri ​​içinde Multan Cricket Stadium ve National Bank Cricket Arena maçları ile iki ayaklı olarak oynanacak ve aksiyon, maçların 26 Şubat – 19 Mart tarihleri ​​içinde oynanacağı Kaddafi Stadyumu ve Pindi Cricket Stadyumu’na kaydırılacak.

Buna elemeler, iki eleme ve 15-19 Mart tarihleri ​​içinde Pakistan kriketinin evinde oynanacak final dahildir.

Pakistan Hanımefendiler Ligi’nin yumuşak lansmanı, 8, 10 ve 11 Mart tarihlerinde Rawalpindi’de yapılacak erkekler maçları öncesinde üç gosteri karşılaşmasının oynanacağı PSL 8 esnasında da gerçekleşecek.

İki hanım takımının da yerli ve yabancı önde gelen oyunculardan oluşması umut ediliyor ve bilgileri ilerleyen günlerde açıklanacak.

Takvim

(Öğleden sonrasında maçları 14:00’te başlamış olacak; Karaçi, Lahor ve Rawalpindi’de akşam maçları 19:00’da başlamış olacak. Multan’da akşam maçları, 20:00’de başlamış olacak olan turnuva açılışı hariç 18:00’de başlamış olacak)

13 Şubat — Multan Sultans – Lahor Qalandars, Multan Kriket Stadyumu

14 Şubat — Karachi Kings – Peshawar Zalmi, National Bank Cricket Arena

15 Şubat — Multan Sultans – Quetta Gladiators, Multan Kriket Stadyumu

16 Şubat — Karachi Kings – Islamabad United, National Bank Cricket Arena

17 Şubat — Multan Sultans – Peşaver Zalmi, Multan Kriket Stadyumu

18 Şubat — Karachi Kings – Quetta Gladiators, National Bank Cricket Arena

19 Şubat — Multan Sultans – Islamabad United, Multan Kriket Stadyumu; Karachi Kings – Lahor Qalandars, National Bank Cricket Arena

20 Şubat — Quetta Gladiators – Peshawar Zalmi, National Bank Cricket Arena

21 Şubat — Quetta Gladiators – Lahore Qalandars, National Bank Cricket Arena

22 Şubat – Multan Sultans – Karachi Kings, Multan Kriket Stadyumu

23 Şubat — Peshawar Zalmi – Islamabad United, National Bank Cricket Arena

24 Şubat — Quetta Gladiators – Islamabad United, National Bank Cricket Arena

26 Şubat — Karachi Kings – Multan Sultans, National Bank Cricket Arena; Lahor Qalandars – Peşaver Zalmi, Kaddafi Stadyumu

27 Şubat — Lahor Qalandars – Islamabad United, Kaddafi Stadyumu

1 Mart — Peshawar Zalmi – Karachi Kings, Pindi Kriket Stadyumu

2 Mart — Lahor Qalandars – Quetta Gladiators, Kaddafi Stadyumu

3 Mart — Islamabad United – Karachi Kings, Pindi Kriket Stadyumu

4 Mart — Lahor Qalandars – Multan Sultans, Kaddafi Stadyumu

5 Mart — Islamabad United – Quetta Gladiators, Pindi Kriket Stadyumu

6 Mart — Quetta Gladiators – Karachi Kings, Pindi Kriket Stadyumu

7 Mart — Peşaver Zalmi – Lahor Qalandars, Pindi Kriket Stadyumu; İslamabad United – Multan Sultans, Pindi Kriket Stadyumu

8 Mart — Pakistan Hanımefendiler Ligi Şov Maçı 1, Pindi Kriket Stadyumu; Peşaver Zalmi – Quetta Gladiators, Pindi Kriket Stadyumu

9 Mart — Islamabad United – Lahore Qalandars, Pindi Kriket Stadyumu

10 Mart — Pakistan Hanımefendiler Ligi 2. Şov Maçı, Pindi Kriket Stadyumu; Peşaver Zalmi – Multan Sultans, Pindi Kriket Stadyumu

11 Mart — Pakistan Hanımefendiler Ligi Şov Maçı 3, Pindi Kriket Stadyumu; Quetta Gladiators – Multan Sultans, Pindi Kriket Stadyumu

12 Mart — Islamabad United – Peshawar Zalmi, Pindi Kriket Stadyumu; Lahor Qalandars – Karachi Kings, Kaddafi Stadyumu

15 Mart — Elemeler (1’e 2), Kaddafi Stadyumu

16 Mart — Eliminator 1 (3’e 4), Kaddafi Stadyumu

17 Mart – Eliminator 2 (kaybeden Elemeler ve kazanan Eliminator 1), Kaddafi Stadyumu

19 Mart — Final, Kaddafi Stadyumu

‘Büyük vaka’

Bir basın toplantısında, PCB Yönetim Komitesi Başkanı Bay Najam Sethi, PCB ve altı franchise’ın sıkılaşmaya başlamasına ve ilgili etkinlik planlarını ve hedeflerini tamamlamasına izin verecek olan PSL 8’in programını resmi olarak onaylamaktan kıvanç duyduğunu söylemiş oldu.

“PSL 8, dünyanın en iyi T20 kriketçilerinin savaşım etmiş olduğu dört ikonik mekanda yer edinen PCB için büyük bir etkinlik olacak. Önde gelen T20 kriketçileri için ilk tercih edilen etkinlik haline getirme mevzusundaki büyük tutkumuzla PSL’yi her zamankinden daha büyük, daha iyi ve daha kuvvetli hale getirmeyi hedefliyoruz.

“Altı tarafın her biri, PSL 8’e kurayla girecek. İslamabad United, üç şampiyonlukla en başarı göstermiş ekip olmayı hedefleyecek, Lahore Qalandars arka arkaya şampiyonluklar kazanan ilk taraf olmaya çalışacak ve kalan dört ekip bir kez daha ışıltılı gümüş eşyalara el koymaya çalışacak. Bu, 34 maçlık coşku verici, büyüleyici ve keyifli bir turnuvayı telafi ediyor.

“34 günden fazla aksiyon dolu kriket oyununda oynanacak kriketin kalitesi hakkında hiçbir sual sorulmayacak. Ümit ederim PSL bir kez daha bu baskıda bir tek tanınmış ev isimlerine meydan okumakla kalmayacak, hem de Pakistan’ı temsil etmeye devam edecek olan geleceğin yıldızlarını ortaya çıkarma ve belirleme beklentilerini karşılayacaktır.

“Başlangıcından bu yana 2016’da süregelen bu turnuvaya isim sponsorluk haklarını ellerinde bulundurarak destek verenlere şükranlarımı sunuyorum. Ek olarak öteki tüm kıymetli ticari ortaklarımıza, yayıncılara ve franchise sahiplerine patronajları için teşekkür etmek isterim ve zirve etkinliğimize ve PCB’nin yönetimsel vizyonuna, becerilerine ve kabiliyetlerine inançlarını göstermeye devam edeceklerini umuyorum, böylece toplu olarak beraber çalışabiliriz. Pakistan kriketinin imajını ve profilini geliştirmek.

“Son olarak, tutkulu Pakistan kriket taraftarlarından, oldukca sayıda gelmiş olarak ve bir tek favori takımları ve oyuncuları için değil, öteki tüm katılımcılar için takdirlerini ve desteklerini göstererek PSL 8’i desteklemelerini rica ediyorum.

“En iyi taraf, Pakistan kriket takviminin en prestijli Kupasını 19 Mart’ta Pakistan kriketinin evinde kaldırsın!”

Ayrıca, franchise’ların talebi üstüne PCB, taraf başına oyuncu sayısını 20’ye çıkarmayı kabul etti ve her franchise’ın iki ek oyuncu seçmesine izin verdi.

Yedek oyuncular, 24 Ocak Salı günü yapılacak Yer Değişiklik yapma Taslağı’nda seçilecek.

Kadrolar (yabancı oyuncu adları ve kategorileri ayraç içinde)

Islamabad United — Alex Hales (İngiltere), Rahmanullah Gurbaz (Afganistan), Shadab Khan (tümü Platin), Asif Ali, Fazal Haq Farooqi (Afganistan), Wasim Jr (tümü Elmas), Azam Khan, Faheem Ashraf, Hasan Ali (tümü Altın ), Abrar Ahmed, Colin Munro (Yeni Zelanda), Paul Stirling (İrlanda), Rumman Raees, Sohaib Maqsood (tümü Gümüş), Hassan Nawaz, Zeeshan Zamir (ikisi de Emerging). Moeen Ali (İng) ve Mubasir Khan (Ek)

Karachi Kings — Haider Ali, Imran Tahir (Cenup Afrika), Matthew Wade (Avustralya) (tümü Platin), Imad Wasim, James Fuller (Yeni Zelanda), James Vince (her ikisi de İngiltere) (tümü Elmas), Andrew Tye (Avustralya), Mohammad Amir, Shoaib Malik (tümü Altın), Aamer Yamin, Mir Hamza, Mohammad Akhlaq, Sharjeel Khan, Tayyab Tahir (tümü Gümüş), Irfan Khan Niazi, Qasim Akram (her ikisi de Gelişen). Mohammad Umar ve Tabraiz Shamsi (Cenup Afrika) (Ek)

Lahor Kalenderleri — Fakhar Vakit, Rashid Khan (Afganistan), Shaheen Shah Afridi (tümü Platin), Dawid Wiese (Namibya), Hussain Talat, Haris Rauf (tümü Elmas), Abdullah Shafique, Liam Dawson (İngiltere), Sikander Raza (Zimbabve) (tümü Altın), Ahmad Daniyal, Dilbar Hussain, Harry Brook (İngiltere), Kamran Ghulam, Mirza Tahir Baig (tümü Gümüş), Shawaiz Irfan, Vakit Khan (her ikisi de Emerging). Jalat Khan ve Jordan Cox (İngiltere) (her ikisi de Tamamlayıcı)

Multan Sultans — David Miller (Cenup Afrika), Josh Little (İrlanda), Mohammad Rizwan (tümü Platin), Khushdil Shah, Rilee Rossouw (Cenup Afrika), Shan Masood (tümü Elmas), Akeal Hosein (Batı Hint Adaları), Shahnawaz Dahani, Tim David (Avustralya) (tümü Altın), Anwar Ali, Sameen Gul, Sarwar Afridi, Usama Mir, Usman Khan (ikisi de Gümüş), Abbas Afridi, Ihsanullah (ikisi de Yükselen). Adil Rashid (İngiltere) ve Arafat Minhas (Ek).

Peşaver Zalmi — Babar Azam, Rovman Powell (Batı Hint Adaları), Bhanuka Rajapaksa (Sri Lanka), (tümü Platin), Mujeeb Ur Rehman (Afganistan), Sherfane Rutherford (Batı Hint Adaları), Wahab Riaz (tümü Elmas), Arshad Iqbal, Danimarka Aziz, Mohammad Haris (tümü Altın), Aamer Jamal, Tom Kohler-Cadmore (İngiltere), Saim Ayub, Salman Irshad, Usman Qadir (tümü Gümüş), Haseebullah Khan, Süfyan Muqeem (ikisi de Gelişmekte Olan). Jimmy Neesham (Yeni Zelanda) (Ek). Peşaver Zalmi, Yedek Taslakta ikinci ekini seçecek.

Quetta Gladyatörleri – Mohammad Nawaz, Naseem Shah, Wanindu Hasaranga (Sri Lanka) (tümü Platin), Iftikhar Ahmed, Jason Roy (İngiltere), Odean Smith (Batı Hint Adaları) (tümü Elmas), Ahsan Ali, Mohammad Hasnain, Sarfaraz Ahmed (tümü Altın), Mohammad Zahid, Naveen-ul-Haq (Afganistan), Umar Akmal, Umaid Asif, Will Smeed (İngiltere) (tamamı Gümüş), Aimal Khan, Abdul Wahid Bangalzai (her ikisi de Gelişen). Martin Guptill (Yeni Zelanda) ve Omair Bin Yousuf (Ek).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir